Z białej książeczki wybierzemy posła, z żółtej karty senatora.
W lokalu wyborczym dostaniemy białą kartę do głosowania w wyborach do Sejmu. Będzie ona miała postać broszury. Pierwsza strona (kartka) będzie zawierała informację o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu. Na trzeciej stronie (drugiej kartce) znajdzie się spis treści z listą komitetów. Dopiero na piątej stronie (trzeciej kartce broszury) i kolejnych - wydrukowane będą listy kandydatów komitetów wyborczych.Głos ważnyGłosujemy tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak X w kratce z lewej strony obok nazwiska tylko jednego kandydata z tej listy. I tak wskazujemy jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu.
Uwaga! Jeżeli znak X postawimy w kratce z lewej strony obok nazwisk dwóch lub większej liczby kandydatów z tej samej listy, to głos nasz będzie ważny, oddany na wskazaną listę ale z przyznaniem pierwszeństwa do uzyskania mandatu kandydatowi na posła, którego nazwisko jest na tej liście umieszczone w pierwszej kolejności.
Głos nieważny
Jeśli na karcie do głosowania postawimy znak X w kratce z lewej strony obok nazwisk dwóch lub większej liczby kandydatów lub jeśli oddamy głos na więcej niż jedną listę wyborczą – głos będzie nieważny. Głos będzie nieważny także wtedy, gdy na karcie nie postawimy znaku X obok nazwiska żadnego kandydata z którejkolwiek listy – czyli gdy wrzucimy do urny czystą kartkę.Karta wyborcza do Senatu będzie jednostronicowa, żółta.
W naszym okręgu 95 będą na niej umieszczone cztery nazwiska kandydatów. I tu także oddając głos stawiamy znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Wtedy głos będzie ważny.