Podczas trzeciej edycji Festiwalu Japońskiego w Krotoszynie nie brakowało atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Wiktor Koliński, założyciel i prezes Stowarzyszenia Fantasmagoria z Gniezna poprowadził warsztaty dla młodzieży na temat mang, w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie. Młodsze dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia latawców i orgiami, a młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie spróbowała swoich sił w kaligrafii.
Nie zabrakło również możliwości przymierzania kimon i warsztatów na temat sposobu wyrobu laki w Japonii.
Kolejny dzień festiwalu rozpoczął się od prelekcji pt. "Zrozumieć mangi" i pokazu szermierki ken-jutsu battado oraz walk bronią miękką chanbarą w wykonaniu Szkoły Samurajów Samurai Juku z Warszawy.
Wszystkich gości powitała dyrektor biblioteki Ewa Bukowska. Głos zabrali także Burmistrz Krotoszyna Natalia Robakowska oraz Daisuke Yamashita, I Sekretarz Ambasady Japonii i dyrektor Wydziału Kultury Ambasady Japonii. Po części oficjalnej podsumowano i wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Podróż po Japonii”. W tajniki parzenia herbaty wprowadził zebranych Pan Jakub Nantal podczas pokazu „Tradycyjna ceremonia parzenia herbaty”. Na zakończenie festiwalu Joanna Tanaka opowiedziała o swoich osobistych doświadczeniach z trzyletniego pobytu w Japonii - informują przedstawiciele Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej.
Uczestnicy festiwalu mieli okazję obejrzeć wystawę kimon i wyrobów z laki z kolekcji rodziny Yoshida.
Swoje prace inspirowane kultura japońską zaprezentowali uczestnicy Otwartych Pracowni Plastycznych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Koło Gospodyń Wiejskich w Kobiernie wystawiło wyroby szyte ze skóry dzika - wyliczają bibliotekarze.
Organizatorami Festiwalu Japońskiego w Krotoszynie byli burmistrz Krotoszyna Natalia Robakowska i Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.