reklama

Kolejna rakieta może pojawić się nad Polską. Pilny komunikat rzecznika MSWiA

Opublikowano:
Autor:

Kolejna rakieta może pojawić się nad Polską. Pilny komunikat rzecznika MSWiA - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościRzecznik MSWiA poinformował, że w czwartek, 20 lutego, nad Polską może pojawić się kolejny obiekt kosmiczny. To prawdopodobnie część rakiety nośnej, która została wyniesiona na orbitę 8 lutego z Nowej Zelandii. Z kolei, dziś wczesnym rankiem na niebie zaobserwowano szczątki płonącej w atmosferze rakiety Falcon 9. Po południu pojawiły się nieoficjalne informacje, że jej elementy spadły w okolicach Poznania.
reklama

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jacek Dobrzyński, poinformował za pośrednictwem platformy X, że nad Polską może pojawić się kolejny obiekt wchodzący w atmosferę.

Ze struktur Unii Europejskiej Polska otrzymała informację o tym, że jutro (czwartek 20 lutego 2025 roku) od godziny 9:48 do 21:56 kolejny potencjalny obiekt może wejść w atmosferę nad 12 państwami Europy, w tym nad Polską. Obiektem jest część rakiety nośnej wyniesionej 8 lutego w ramach misji komercyjnej firmy Kinesis, która wystartowała z Nowej Zelandii - przekazał Jacek Dobrzyński.

Rozwiń

Szczątki rakiety Falcon 9 nad Wielkopolską

W środę, 19 lutego, około godziny 4:45 m.in. mieszkańcy Wielkopolski zaobserwowali na niebie jasne, płonące obiekty, poruszające się z zachodu na wschód. Wyglądały jak deszcz meteorów, jednak eksperci zidentyfikowali je jako szczątki drugiego stopnia rakiety Falcon 9. Większość fragmentów uległa spaleniu w atmosferze ziemskiej. To zjawisko jest naturalnym procesem, który zachodzi, gdy obiekty kosmiczne wchodzą w atmosferę Ziemi. Tarcie o powietrze powoduje wzrost temperatury, co prowadzi do spalania się większości materiałów.

reklama

Tajemnicze zbiorniki znaleziono pod Poznaniem. To części rakiety Falcon 9?

Kilka godzin później, około 15.30, internet obiegła informacja, że na terenie posesji Komornikach pod Poznaniem znaleziono tajemniczy zbiornik. Służby, w tym strażacy i policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, natychmiast zabezpieczyli teren. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. O znalezisku powiadomiono również Państwową Agencję Kosmiczną. Pojawiło się podejrzenie, że znaleziony pod Poznaniem obiekt może być elementem rakiety Falcon 9.

Obiekt wygląda IDENTYCZNIE jak zbiornik który spadł 2 kwietnia 2021 roku na farmę w centralnej części stanu Waszyngton. Nie ma wątpliwości że to zbiornik COPV - przekazał w mediach społecznościowych Karol Wójcicki, popularyzator astronomii i autor bloga "Z głową w gwiazdach".

reklama

Około godziny 16:00 w lesie w miejscowości Wiry (powiat poznański) został znaleziony drugi zbiornik. Jest on identyczny jak ten, który został zlokalizowany w Komornikach - co potwierdził mediom rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Najnowsze doniesienia wskazują, że po godz. 19.00 służby pojawiły się również w Śliwnie koło Nowego Tomyśla. Znaleziony tam obiekt to prawdopodobnie trzeci fragment rakiety.

Zazwyczaj tego typu obiekty spalają się całkowicie w atmosferze i nie stanowią zagrożenia dla ludzi ani mienia. Jednak w niektórych przypadkach, większe fragmenty mogą dotrzeć do powierzchni Ziemi. Dlatego ważne jest zachowanie ostrożności.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu zwielkopolski24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Najnowsze i najciekawsze wiadomości z Krotoszyna, gminy i powiatu krotoszyńskiego w jednym miejscu. Codziennie ciekawe treści specjalnie dla Ciebie! Zobacz co się dzieje Dziś w Krotoszynie Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama