reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń w powiecie krotoszyńskim. Co najczęściej zgłaszano? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krajowa Mapa Zagrożeń w powiecie krotoszyńskim. Co najczęściej zgłaszano? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
15
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościBez wychodzenia z domu, przez Internet i zupełnie anonimowo- tak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Niepokoi się coś w najbliższej okolicy? Zaznacz wykroczenie na mapie, a policja będzie, musiała to sprawdzić. Co w ubiegłym roku najczęściej zgłaszano w powiecie krotoszyńskim?
reklama

W 2022 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego zgłoszono 586 miejsc na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszano przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie czy niewłaściwą infrastrukturę drogową, ale nie zabrakło też zgłoszeń dotyczących dzikich wysypisk śmieci, żebractwa czy spożywania alkoholu. 

Uruchomione przez policję internetowe narzędzie, pozwala na to, by całkowicie anonimowo wskazać funkcjonariuszom miejsca, w których dochodzi do łamania prawa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. znajdziecie ja pod adresem www.mapy.geoportal.gov.pl  – mówi Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji.  

reklama

Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? 

Każdy obywatel zaniepokojony jakimś zjawiskiem, może na bardzo dokładnej mapie okolicy zaznaczyć miejsce oraz dopasować do niego właściwą kategorię np. „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych” lub „grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją”. W ten sam sposób można zaznaczyć miejsca, w których notorycznie łamane są przez kierowców ograniczenia prędkości lub zakazy parkowania, a także inne problemy, które może rozwiązać patrol policji.

Warto przy tym skorzystać z wyszukiwarki adresów, która na ogólnopolskiej mapie pozwoli odszukać i powiększyć okolice pojedynczych budynków. Dzięki temu nasze zgłoszenie może być bardzo precyzyjne.

reklama

Obsługa została zaprojektowana tak , by bezproblemowo wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel – tłumaczy Paulina Potarzycka.

Policja apeluje jednocześnie do obywateli, by w sytuacjach nagłych, wymagających szybkiej interwencji, korzystali jednak ze zgłoszeń przez numer 112.

W wielu sytuacjach, zgłoszenie na internetowej mapie to za mało, by podjąć skuteczne działania. Internetowe narzędzie należy więc traktować, jako cenne uzupełnienie form kontaktów z policją. 

Każdy może skorzystać

Bezsprzeczną zaletą Krajowej Mapy Zagrożeń jest to, że każdy może z niej korzystać. To oznacza, że planując przeprowadzkę, zakup mieszkania lub najem lokalu usługowego, możemy sprawdzić, czy jest to bezpieczna okolica. To samo dotyczy sprawdzenia drogi dziecka do szkoły czy przejażdżek na rowerze. 

reklama

Celem funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania policji - wskazuje zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji. 

Powiat krotoszyński. Co najczęściej zgłaszano na Krajowej Mapie Zagrożeń?

W 2022 roku obywatele zaznaczyli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 586 miejsc w powiecie krotoszyńskim. Czego najczęściej dotyczyły zgłoszenia?

  • Nieprawidłowe parkowanie - 180 zgłoszeń
  • Przekraczanie dozwolonej prędkości - 178 zgłoszeń
  • Niewłaściwa infrastruktura drogowa - 55 zgłoszeń
  • Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 36 zgłoszeń
  • Grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją - 35 zgłoszeń

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama