Przed kolejnym sezonem grzewczym warto zadbać o bezpieczeństwo. Pomoże w tym czujnik tlenku węgla, który powiadomi nas o zagrożeniach związanych z czadem.
Czujka czadu to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed tlenkiem węgla, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy, ostrzega przed niebezpieczeństwem - informuje Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
Dlatego też strażacy wspólnie z przedstawicielami starostwa i urzędu miejskiego w Krotoszynie zorganizowali kolejną edycję konkursu pt. "Czujka w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu". Do wygrania były 102 czujki tlenku węgla.
By wziąć udział w konkursie wystarczyło prawidłowo odpowiedzieć na pytania zawarte w ankiecie konkursowej i złożyć ją w siedzibie jednego z organizatorów - w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w starostwie lub w urzędzie miejskim w Krotoszynie.
Do organizatorów wpłynęło 289 ankiet, z czego 283 były wypełnione poprawnie. Spośród nich wylosowano 102 osoby, które otrzymają czujki tlenku węgla.
Dziś w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie nastąpiło wręczenie czujek zwycięzcom konkursu.
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Marek Kalak w obecności swojego zastępcy przywitał gości i laureatów konkursu oraz przeprowadził prelekcję dotyczącą zagrożeń związanych z występowaniem tlenku węgla, nawiązując do corocznej kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Podczas swojego wystąpienia podkreślił jak ważną rolę, spełniają właśnie czujniki tlenku węgla oraz przypomniał o obowiązku usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych - mówi Mateusz Dymarski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.