Seniorzy często padają ofiarą oszustów - zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Przestępcy często żerują na niewiedzy osób starszych, próbując wykorzystać ich naiwność i nieznajomość najnowszych technologii. Dlatego też Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji spotkała się z seniorami, by przestrzec ich przed zagrożeniami.
Choć panowała już iście świąteczna atmosfera, to spotkanie było kolejną okazją dla mundurowych, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Wizyta miała na celu uświadomienie seniorów, a także przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codzienny życiu, w tym związanych z oszustwami - mówi Paulina Potarzycka.
Policjantka opowiadała seniorom o metodach oszustów - zarówno tych działających w internecie, jak i pukających do ich domów czy dzwoniących do nich.
Mówiła o oszustach na wnuczka, na różnego rodzaju pracowników służb czy też przestrzegała przed zbytnią naiwnością przy transakcjach internetowych. Policjantka przypominała także osobom starszym, by nigdy nie podawali nikomu pinów do kart bankomatowych. Nie brakowało też pogadanki na temat tak zwanych ofert sprzedaży. Paulina Potarzycka mówiła seniorom, by byli bardzo ostrożni, gdy ktoś chce im coś sprzedać w bardzo atrakcyjnej cenie.
Jakie metody wykorzystują oszuści?
Oszuści wykorzystują różne metody, by ukraść nasze pieniądze. Wykorzystują do tego różnego rodzaju fortele. Pisaliśmy już o najbardziej popularnych metodach działania oszustów. Sprawdź, by wiedzieć jak się przed nimi chronić.
Znasz kogoś, kto padł ofiarą jednej z wymienionych metod oszustw? A może przestępcy okradli bliską ci osobę w inny sposób? Jakie jeszcze znasz metody działania oszustów? Czekamy na komentarze!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.