W całym kraju trwa czarny protest pracowników cywilnych policji, którzy zostali pominięci przez MSWiA przy obietnicy podwyżek.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji obiecało policjantom podwyżki - 500 zł w przyszłym roku i 209 zł w 2023 roku. Niestety, podczas podziału pieniędzy zostali pominięci pracownicy cywilni policji, którzy zarabiają niewiele ponad najniższą krajową.
Pracownicy cywilni policji chcą podwyżek
Pracownicy cywilni policji to ważny filar funkcjonowania tej jednostki. Odpowiedzialni są za logistykę, obsługę kadrowo - szkoleniową, biurową zaopatrzenie czy informatykę. Bez ich pracy żaden pion policji nie mógłby sprawnie funkcjonować.Już na początku października Porozumienie Organizacji Związkowych Reprezentujących Pracowników Policji informowało wiceministra MSWiA Macieja Wąsika, że narasta frustracja środowiska pracowniczego. Wśród pracowników cywilnych policji wzrastało poczucie lekceważenia. Cały czas byli zbywani przez ministerstwo, które nie zaproponowało im nawet żadnej dyskusji na temat podwyżek.
Krotoszyn. Czarny protest pracowników cywilnych policji
Czara goryczy się przelała. Dlatego w całym kraju rozpoczął się protest pracowników cywilnych policji. Przyłączyli się do niego także pracownicy krotoszyńskiej komendy.Podczas czarnego protestu pracowników cywilnych policji strajkujący ubierają się na czarno i zwracają uwagę na ich trudną sytuację i niskie pensje. Domagają się również oficjalnego uregulowania ich statusu zawodowego jako pracowników policji. Uczestnicy czarnego protestu nie wykluczają bardziej radykalnej formy protestu, jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.