reklama

Manewry poszukiwawczo - ratownicze w powiecie krotoszyńskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Manewry poszukiwawczo - ratownicze w powiecie krotoszyńskim [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZa nami największe w Wielkopolsce Manewry Poszukiwawczo – Ratownicze „Nocny Tropiciel 2021”.
reklama

Tegoroczne Manewry Poszukiwawczo – Ratownicze „Nocny Tropiciel” podzielone były na dwie części – piknik, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni oraz ćwiczenia służb ratowniczych. 

Piknik służb ratowniczych w Koźminie Wlkp.

Piknik odbywał się na terenie Zamku w Koźminie Wlkp. Mieszkańcy Koźmina Wlkp. i przyjezdni goście mieli okazję obejrzeć m.in. pokaz robota pirotechnicznego, lądowanie ciężkiego śmigłowca służby ratowniczej ASAR,pokaz psów ratowniczych, specjalistyczne pojazdy służb ratowniczych i wojskowych oraz wyposażenie poszczególnych jednostek.Była także okazja do wzięcia udziału w prelekcjach i warsztatach m.in. z pilotami śmigłowców ratowniczych.

reklama

Manewry poszukiwawczo - ratownicze

Po zakończeniu pikniku rozpoczęły się manewry poszukiwawczo – ratownicze. Ćwiczenia odbywały się na terenie 3 powiatów (krotoszyńskiego, gostyńskiego i ostrowskiego) oraz 6 gmin (Koźmin Wielkopolski, Pogorzela, Rozdrażew, Krotoszyn, Sulmierzyce, Ostrów Wielkopolski). Podzielono je na trzy epizody. 

Pomiędzy Koźminem Wlkp. a Pogorzelą doszło do katastrofy lotniczej. Realistyczny wrak samolotu stanął w ogniu, a zadaniem służb ratowniczych było dotarcie do niego i ugaszenie płonącej maszyny. 

Podczas drugiego epizodu grupy poszukiwawczo – ratownicze, terytorialsi, policjanci i strażacy poszukiwali 10 skoczków spadochronowych, którzy wyskoczyli z samolotu nad obszarem leśnym, polami i obszarem zabudowanym. 

reklama

W miejscowości Józefów w gminie Koźmin Wielkopolski rozbija się samolot na którego pokładzie znajduje  się dwóch pilotów. W momencie wypadku samolot staje w płomieniach. Na pokładzie statku powietrznego znajdowała się grupa 10 skoczków spadochronowych, którzy w momencie awarii silników podjęli decyzje o oddaniu skoków ze spadochronem.  Nie wiadomo gdzie wylądowali. Należy ich odnaleźć, sprawdzić w jakiej są kondycji, zabezpieczyć i przewieźć do szpitala – obrazuje mjr Marcin Misiak z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Scenariusz trzeciego epizodu zakładał akcję poszukiwawczą i ratowniczą zaginionego balonu z użyciem Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo – Ratowniczych oraz Centrum Operacyjnego ARCC Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

reklama

Ćwiczenia trwały do późnych godzin nocnych. Wszystkich zaginionych udało się odnaleźć i manewry zakończyły się sukcesem. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama