Poznajcie Antosia Zbierskiego
Ostatni rok był bardzo trudny dla Antosia i jego rodziny - pełen niepewności, strachu i bólu. W maju 2021 roku rodzice trzylatka usłyszeli straszną diagnozę - neuroblastoma. Drugim domem rodziny stał się szpital. Chłopiec, zamiast bawić się ze swoim starszym bratem lub biegać i skakać z rówieśnikami w przedszkolu, poznawał szare szpitalne środowisko. Cały czas z nadzieją, że nowotwór odpuści... Tak właśnie miało być! W styczniu 2022 roku rodzice Antka usłyszeli, że walkę będzie trzeba stoczyć po raz drugi. Neuroblastoma wróciła.
Jak przygotować dziecko na cierpienie? Na to, że zapowiadany koniec walki nie nastąpi? Wiemy, że czeka nas trudna i wykańczająca batalia, ale to nie pozwala nam się poddać! Nie możemy dopuścić do siebie najgorszego scenariusza! - to główny cel rodziny.
Niestety, sytuacja jest skomplikowana, bo jeśli leczenie w Polsce nie przyniesie rezultatów, rodzice będą zmuszeni ruszyć do kliniki za granicą, a tam czeka nas nierefundowane leczenie, którego koszt może wynieść nawet 1 mln złotych!
Lekarze w Polsce walczą, ale w grę wchodzi leczenie zagraniczne
Obecnie rodzina czas spędza setki kilometrów od domu - w Krakowie. Lekarze walczą o życie Antosia, dostosowują leczenie do bieżącego stanu zdrowia. Pojawiają się nurtujące pytania: Czy zastosowane terapie pomogą? Czy nowe zmiany, które pojawiły się, znikną - tym razem bezpowrotnie?
Litry chemioterapii, masa wkłuć, badań, operacji, ile malutkie ciałko jeszcze zniesie? Czy nowotwór odpuści? Nie wiemy... Po raz drugi zbieramy siły do dalszej walki - wyznają rodzice Antosia Zbierskiego na portalu siepomaga.pl.
Ta fundacja koordynuje zbiórkę dla chłopca - www.siepomaga.pl/antos-zbierski - TUTAJ [link do zbiórki na leczenie Antka https://www.siepomaga.pl/antos-zbierski].
Rodzice trzylatka są przygotowani na wszystko. Jeżeli leczenie w Polsce nie zadziała, zamierzają szukać pomocy w specjalistycznych klinikach za granicą. Jeśli chorobę uda się pokonać przy użyciu standardowego protokołu, chcą wylecieć do USA na specjalistyczną szczepionkę przeciwko wznowie. To będzie kolejne wyzwanie.
Zaangażowani w pomoc z całych sił
Społeczność Orzechowa (gm. Sulmierzyce) - miejscowości, w której mieszka Antoś z rodzicami - bardzo zaangażowała się w pomoc w zdobyciu funduszy na leczenie chłopca. Zbiórki i licytacje organizują miejscowa szkoła podstawowa, sołtys, strażacy-ochotnicy i mieszkańcy. Na portalu społecznościowym powstała grupa społeczna RatujeMY Antosia.
Prosimy o pomoc w walce o zdrowie i życia Antka. Bez Was to się nie uda‼ W walce Antoś vs złośliwa neuroblastoma może być tylko jeden zwycięzca..! Nie pozwólcie, aby zło wygrało‼! - zachęcają do włączania się do akcji.
Prowadzone są licytacje na facebooku, otwarto antosiową skarbonkę - TUTAJ.
Zakręceni mieszkańcy Sulmierzyc zbierają
Podobnie jest w Sulmierzycach. Uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej rozkręcają akcję „Nie wyrzucaj, wrzucaj!”. Skierowana jest dla wszystkich totalnie i pozytywnie nakręconych na pomoc dla Antosia. Każda nakrętka wrzucona do metalowego serducha zwiększa szanse na zebranie kwoty potrzebnej na jego leczenie.Miasto Sulmierzyce postanowiło przyłączyć się do działań na rzecz Antosia, który zmaga się z nawrotem nowotworu. Powstała „Antosiowa grupa wsparcia”, która zaangażowała się w akcję organizowaną przez samorząd uczniowski przy Szkole Podstawowej w Sulmierzycach. Plastikowe nakrętki zbierane są w pojemnikach w kształcie serca, które znajdują się na boisku szkolnym oraz przy Publicznym Przedszkolu w Sulmierzycach. Zostaną one przekazane na rzecz chorego chłopca który zmaga się z nawrotem ciężkiej choroby.
W imieniu Antosia oraz jego rodziców dziękujemy za każdą wrzuconą nakrętkę i zapraszamy naszych mieszkańców do zapełniania serc - zachęca miasto Sulmierzyce.
Przypominamy: Antosiowi można pomóc, dokonując wpłat za pośrednictwem portalu siepomaga.pl bądź biorąc udział w licytacjach na Facebooku - Razem dla Antka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.