Na terenie gmin należących do Związku Międzygminnego Eko Siódemka (Krotoszyna, Zdun, Kobylina, Cieszkowa i Sulmierzyc) działają cztery Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
Władze Eko - Siódemki zdecydowały, że wydłużą godziny funkcjonowania trzech z nich - w Krotoszynie, Zdunach i Rzemiechowie.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, chcemy, żeby każdy miał możliwość dostępu do PSZOK-u, dlatego zdecydowaliśmy się na wydłużenie godzin ich funkcjonowania - mówi przedstawiciel Eko Siódemki.
PSZOK w Rzemiechowie
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rzemiechowie zlokalizowany jest na działce nr 968/3. PSZOK działa w poniedziałki i piątki w godzinach od 8:00 do 15:00, w środy w godzinach od 8:00 do 17:00 oraz w pierwszą sobotę miesiąca w godzinach od 8:00 do 13:00.
PSZOK w Krotoszynie
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Krotoszynie zlokalizowany jest przy ulicy Ceglarskiej. Pszok otwarty jest w poniedziałki i piątki w godzinach od 8:00 do 15:00, w środy w godzinach od 10:00 do 17:00 oraz w drugą sobotę miesiąca w godzinach od 8:00 do 13:00.
PSZOK w Sulmierzycach
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sulmierzycach działa przy ulicy Starokościelnej 3. PSZOK otwarty jest w środy w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz w trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 8:00 do 13:00.
PSZOK w Zdunach
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Zdunach zlokalizowany jest przy ulicy Jutrosińskiej. PSZOK działa we wtorki od godziny 10:00 do 17:00, w czwartki w godzinach 8:00 - 15:00 oraz w czwartą sobotę miesiąca od godziny 8:00 do godziny 13:00.
Co można oddać na PSZOK?
- papier i tektura (w tym opakowania),
- tworzywa sztuczne (w tym opakowania),
- opakowania ze szkła bezbarwnego,
- opakowania ze szkła kolorowego
- szkło inne niż opakowaniowe (w tym szkło płaskie okienne),
- opakowania wielomateriałowe,
- drewno, w tym stolarka okienna i drzwiowa,
- styropian opakowaniowy,
- metale (w tym opakowania),
- popioły i żużle z palenisk domowych,
- odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów,
- meble i inne odpady wielkogabarytowe,
- zużyte opony (od samochodów osobowych) - 4 sztuki na osobę rocznie
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- zużyte baterie i akumulatory,
- lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć w tym termometry,
- chemikalia (oleje, tłuszcze, farby, tusze, detergenty, kleje, lepiszcze, żywice),
- przeterminowane leki,
- środki ochrony roślin,
- kwasy, alkalia, rozpuszczalniki,
- opakowania z pozostałościami niebezpiecznymi,
- odpady budowlane i rozbiórkowe (gruz betonowy, ceglany, zmieszane odpady z budowy) - 150 kg na osobę rocznie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.