Pracownice Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie w swojej pracy często spotykają się z różnymi niebezpiecznymi sutuacjami czy agresywnymi petentami. Dlatego też Związek Zawodowy działający przy spółce postanowił podnieść poziom bezpieczeństwa w pracy i zorganizował dla pań kurs samoobrony.
Celem szkolenia było nabycie przez pracownice podstawowych umiejętności z zakresu stosowania samoobrony przez kobiety w sytuacji zagrożenia. Akty agresji ze strony petentów są coraz bardziej powszechnie w naszym zakładzie i dotkliwie odczuwane przez pracowników. Aby kobiety czuły się bezpiecznie podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania dla nich szkolenia - mówi organizatorka kursu, Natalia Małecka z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.
W kursie wzięło udział 20 pań. Głównie były to pracownice PGKiM różnego szczebla, ale również przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Krotoszynie - dwie panie zostały oddelegowane przez burmistrz Natalię Robakowską.
Panie uczyły się od profesjonalistów. Szkolenie prowadzone było przez ppor. Michała Łacnego i plut. Damiana Nowakowskiego z Zakładu Szkolenia Praktycznego Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. W szkoleniu brał udział również Szymon Jaś, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW przy Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.
Przy okazji szkolenia zostało również zawarte porozumienie pomiędzy Zarządem Terenowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przy Areszcie Śledczym w Ostrowie WIelkopolskim a Niezaleznym Samorządnym Związkiem Zawodowym przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które ma na celu podjęcie wzajemnej współpracy pomiędzy stronami - mówi Natalia Małecka.
Uczestniczki szkolenia przyznały, że w ich pracy często spotykają się z niebezpiecznymi sytuacjami - czy to w biurach czy np. przy wizytacjach lokatorów mieszkań. Dlatego tego typu kurs był im bardzo potrzebny i pokazał, co mogą zrobić w sytuacjach zagrożenia.
Jestem członkiem Związków Zawodowych od niedawna , na co dzień pracuje jako st. inspektor ds. gospodarki mieszkaniowej , gdzie na co dzień spotykam się z obsługą petenta z różnych środowisk społecznych oraz wiem jak ważne jest niwelowanie czynników stresogennych, które występują w miejscu pracy. Pomysł przeprowadzenia kursu miał na celu nie tylko nabycia umiejętności stosowania samoobrony , ale także formę integracji pracownic Spółki. Wszystkie panie otrzymają certyfikat ukończenia kursu - mówi Natalia Małecka.
I podkreśla, że Związki Zawodowe planują już kolejne tego typu przedsięwzięcia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.