Dzisiaj o godzinie 10:00 w Warszawie rozpoczął się protest pracowników sądów i prokurator polskich. Oczywiście utożsamiamy się z tym protestem, chcemy polepszenia warunków naszej pracy, przede wszystkim chodzi o płace za wykonaną przez nas robotę. Pracujemy dla wszystkich, dla całego społeczeństwa i chcemy, by ta nasza praca była godziwie wynagradzana - mówiła jedna z protestujących pod krotoszyńskim sądem.
Główny protest pracowników sądów i prokuratur odbywa się w Warszawie.
Postulaty protestujących pracowników sądów i prokuratur
Protestujący pracownicy sądów i prokuratur przedstawili swoje postulaty. Po pierwsze domagają się dwunastoprocentowej podwyżki wynagrodzeń w 2022 roku dla wszystkich pracowników sądów i prokuratur.
Zmuszeni tym wszystkim, co jest złe, przyszliśmy i będziemy głośno protestować przeciwko takim warunkom pracy i płacy. Nie zgadzamy się z tym, co proponuje nam strona rządowa. Nie zgadzamy się z tym, byśmy nadal mieli "zamrożenie", czyli żeby nasz wskaźnik wynagrodzenia wynosił zero. Żądamy podwyżki wskaźnikowej 12 procentowej (...) Nie mieliśmy możliwości pozyskania jakichkolwiek podwyżek przez osiem lat - mówiła podczas protestu Justyna Przybylska, przewodnicząca Krajowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Ad Rem".
Pracownicy sądów i prokuratur w Polsce chcą także skierowania skierowania do Sejmu projektu zmian do ustawy o pracownikach sądów i prokuratury, wprowadzającej powiązanie wynagrodzeń tej grupy zawodowej ze średnią płacą w gospodarce oraz ustawy o modernizacji prokuratury, zawierającej element podniesienia konkurencyjności wynagrodzeń.
Domagają się również od ministra sprawiedliwości podjęcia realnych działań w celu wykorzenienia mobbingu w sądach oraz chcą zwiększenia liczby etatów urzędników, pracowników pomocniczych, specjalistów i asystentów.
Popieracie protest pracowników sądów i prokurator? Uważacie, że ich postulaty są słuszne? Czekamy na Wasze komentarze.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.