Warsztaty w Kobiernie odbyły się dwukrotnie - 13 i 14 lipca oraz 20 i 21. Spotkały sie na nich panie z miejsgowego Koła Gospodyń Wiejskich, by nauczyć się tworzyć przedmioty użytkowe ze skóry.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Aktywizacja mieszkańców powiatu krotoszyńskiego w kierunku podejmowania działalności gospodarczej w zakresie kaletnictwa", realizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego. Przedsięwzięcie, którego koszt oszacowano na 25 tys. zł, zostało dofiansowane z funduszy unijnych.
Projekt ten jest związany z przeniesieniem dobrej praktyki z Japonii - szycia w skórze dzika i zakłada aktywizację osób starszych poprzez szycie drobnych przedmiotów użytkowych ze skór - informuje krotoszyński urząd miasta.
Inicjatywę podpatrzono podczas zeszłorocznej misji gospodarczej dla przedsiębiorców z terenu gminy Krotoszyn do Japonii, m.in. do partnerskiego miasta - Okinoshimy oraz miejscowości Misato.
Miasto Misato boryka się z problemem zbyt dużej ilości dzików, które podchodzą do osad ludzkich i niszczą zabudowania, pola uprawne i ogrody. Dodatkowo problemem jest duże bezrobocie i starzejące się społeczeństwo. Dla redukcji problemów populacji dzika i aktywizacji społeczeństwa wdrożono program, który zakładał otworzenie spółdzielni zajmującej się produkcją mięsa z dzika, dostarczaniem tego mięsa do restauracji i serwowaniem potraw z dzika oraz zaktywizowaniem starszych osób, które w świetlicy dzielnicowej Onabara wyszywają ręcznie produkty ze skóry tego zwierzęcia - relacjonuje krotoszyński magistrat.
Koło Gospodyń Wiejskich w Kobiernie zadeklarowało chęć realizacji podobnego projektu.
PRZECZYTAJ TAKŻE: 110 biegaczy w "Ponieckiej 10-tce". Reprezentantka powiatu krotoszyńskiego na podium [ZDJĘCIA]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.