reklama

Zmiany w koźmińskim magistracie. Burmistrz powołał nowego zastępcę

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w koźmińskim magistracie. Burmistrz powołał nowego zastępcę - Zdjęcie główne
Autor: UMiG Koźmin Wlkp. | Opis: Zmiany w koźmińskim magistracie. Burmistrz powołał nowego zastępcę

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Urzędzie Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski doszło do ważnej zmiany kadrowej. Burmistrz Piotr Osuch powołał Mikołaja Lechmana na stanowisko zastępcy burmistrza. Funkcję objął 18 czerwca.
reklama

Nowy zastępca burmistrza ma doświadczenie zarówno w administracji publicznej, jak i zarządzaniu. Przez lata związany był ze Starostwem Powiatowym w Krotoszynie, gdzie zajmował się ochroną praw konsumentów.

Zmiany w kierownictwie Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski

Informację o powołaniu Mikołaja Lechmana przekazał Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Decyzję o jego nominacji podjął burmistrz Piotr Osuch.

Stanowisko zastępcy burmistrza należy do kluczowych funkcji w strukturze samorządu. Osoba pełniąca tę rolę wspiera burmistrza w zarządzaniu gminą, nadzoruje wybrane obszary działalności urzędu oraz uczestniczy w realizacji najważniejszych zadań samorządowych.

Kim jest Mikołaj Lechman?

Mikołaj Lechman jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją karierę zawodową związał przede wszystkim z administracją publiczną i działalnością na rzecz mieszkańców.

reklama

Przez dziesięć lat pełnił funkcję Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie. Do jego obowiązków należało m.in. udzielanie porad prawnych konsumentom, interweniowanie w sporach z przedsiębiorcami oraz prowadzenie działań edukacyjnych związanych z ochroną praw konsumentów.

Praca na tym stanowisku wymagała nie tylko znajomości przepisów prawa, ale także umiejętności mediacji, współpracy z instytucjami publicznymi i rozwiązywania problemów mieszkańców.

Odznaczony przez Prezydenta RP

W grudniu 2024 roku Mikołaj Lechman został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi, odznaczeniem nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do działalności na rzecz państwa i obywateli.

reklama

To jedno z najważniejszych państwowych wyróżnień przyznawanych za zasługi w działalności społecznej, zawodowej i publicznej.

Doświadczenie w zarządzaniu

Nowy zastępca burmistrza posiada również doświadczenie związane z kierowaniem podmiotami gospodarczymi. Przez cztery lata pełnił funkcję prezesa zarządu spółki kapitałowej Biuro Doradcze Spectrum.

Łączenie doświadczenia zdobytego w administracji publicznej, działalności na rzecz mieszkańców oraz zarządzaniu organizacją może okazać się istotnym atutem w pracy na nowym stanowisku.

Nowe obowiązki od 18 czerwca

Powołanie Mikołaja Lechmana weszło w życie 18 czerwca 2026 roku. Oznacza to, że od tego dnia oficjalnie pełni funkcję zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

reklama

Przed nowym samorządowcem stoją zadania związane ze wspieraniem bieżącej działalności urzędu oraz realizacją przedsięwzięć ważnych dla mieszkańców gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo