reklama
reklama

Powiat krotoszyński. Dwoje kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Dwoje kandydatów do Parlamentu Europejskiego - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z powiatu krotoszyńskiego startuje dwoje kandydatów - Konrad Nowacki i Dorota Spalony.
reklama

9 czerwca w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybierzemy wówczas 53 naszych reprezentantów. 

W eurowyborach Polska podzielona jest na 13 okręgów wyborczych. Wielkopolska to okręg nr 7. Z powiatu krotoszyńskiego startuje dwoje kandydatów - Konrad Nowacki i Dorota Spalony.

Konrad Nowacki - kandydat do Parlamentu Europejskiego

Konrad Nowacki startuje z listy nr 6 Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy. Liderem listy jest Joanna Szeuring-Wielgus, a mieszkaniec Zdun zajmuje nr 3 na liście. 

Kiedy 20 lat temu Polska stała się częścią Unii Europejskiej, byłem jeszcze studentem politechniki i wtedy nawet sobie nie wyobrażałem, jak bardzo to wpłynie na rozwój kraju i ile nowych możliwości nam otworzy. Dzięki temu dziś jestem dumny z tego, w jakim miejscu świata żyję - mówi Konrad Nowacki. 

I wskazuje, dlaczego zdecydował się wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

To jak Europa będzie wyglądać za kolejne 20 lat zależy od nas, a przecież przed Europą stoją kolejne wyzwania. Mam na myśli m.in.: zapewnienie bezpieczeństwa państwom wspólnoty przed agresywnymi działaniami Federacji Rosyjskiej. UE z pewnością przyjmie do swojego grona Ukrainę i ważne jest, żeby ten proces nie wpłynął źle na sytuację polskich pracowników czy też producentów rolnych. Równie ważnym zadaniem dla europosłów jest, aby transformacja energetyczna i zatrzymanie niekorzystnych zmian klimatycznych nie odbywały kosztem konsumentów, a były finansowane przez gigantów biznesowych, którzy głównie odpowiadają za dewastację środowiska i zużycie energii. Kolejna istotna sprawa, o którą trzeba zabiegać w Europarlamencie, to maksymalnie wysokie doinwestowanie ze środków unijnych systemu ochrony zdrowia oraz inwestycji transportowych tj. obwodnic, infrastruktury kolejowej, niskoemisyjnych autobusów. Jeszcze jedna istotna dla mnie rzecz to stopniowe dążenie do jednakowej pensji minimalnej w całej Europie, żeby polscy pracownicy byli godnie wynagradzani za swoją pracę oraz wprowadzenie zakazu bezpłatnych staży i likwidacja "śmieciówek" - obrazuje Konrad Nowacki. 

Dorota Spalony - kandydatka do Parlamentu Europejskiego

Drugą reprezentantką powiatu krotoszyńskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest Dorota Spalony ze Zdun. Startuje ona z listy nr 2 Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość z miejsca nr 5. 

Właśnie minęło 20 lat od momentu, kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Jest to doskonały czas, aby zatrzymać się na chwilę i zwrócić uwagę na zmieniającą się politykę tej wspólnoty. Mimo, że 21 lat temu nie uczestniczyłam w referendum dotyczącym przystąpienia Polski do UE z powodu mojego młodego wieku, pamiętam, na czym my, Polacy, się opieraliśmy i czego oczekiwaliśmy: swobody handlu, przepływu towarów, usług i kapitału, a także możliwości swobodnego podróżowania i podejmowania pracy. Nikt wówczas nie pytał nas, czy chcemy przekazywać kompetencje Brukseli. Czy zgadzamy się na to, aby urzędnicy unijni narzucali nam remonty budynków, zakazywali stosowania źródeł ciepła takich jak gaz czy węgiel, czy też nakazywali montaż paneli fotowoltaicznych. Nie pytano o ograniczenia w rolnictwie, o ETS, ETS2 czyli opłatę od emisji dwutlenku węgla czy o wprowadzanie innych unijnych podatków. Nie zapytano nas, czy chcemy zakazu wjazdu do miast dla starszych pojazdów, opłat za posiadanie auta spalinowego czy zakazu produkcji takich samochodów. Nie zapytano także, czy chcemy obowiązkowego przyjmowania imigrantów z krajów obcych nam kulturowo. A jednak to wszystko Unia Europejska narzuca nam w życiu codziennym! A to wszystko stało się możliwe dzięki bezmyślnym decyzjom eurodeputowanych. Kompetencje Unii Europejskiej stale się poszerzają kosztem suwerenności Polski, a na to zezwalają zarówno europarlamentarzyści z ramienia PiS, PO, Lewicy i PSL, jak i nasz Polski Rząd! - mówi Dorota Spalony. 

I wskazuje, dlaczego zdecydowała się kandydować. 

Nie ma na to mojej zgody, dlatego ja i  Konfederacja idziemy do Parlamentu Europejskiego, żeby zatrzymać to szaleństwo: Europejski Zielony Ład, Pakiet Fit for 55, Pakt Migracyjny, przymusowe remonty budynków, podatki od aut spalinowych. Wyrzućmy to wszystko do kosza i skończmy z tym wariactwem! Jedynie Konfederacja jest gwarantem – pokazujemy w Polskim Sejmie, że politykę można prowadzić inaczej, mądrzej, w interesie Polski i Polaków, i również pokażemy to w Brukseli. Dlatego 9 czerwca zachęcam do głosowania na Konfederację! - obrazuje Dorota Spalony. 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama