- PKP Intercity rozpoczęły akcje "wakacje". O tych połączeniach trzeba wiedzieć
- Lepsze połączenie nad morze – jadąc na wczasy, zostaw samochód w garażu
- Pociągiem do stolicy Tatr. Musisz wiedzieć, gdzie zatrzyma się ten pociąg
- Te pociągi wróciły na tory. Oddano również skończone inwestycje
- Pociągiem do Berlina. Zobacz, o której godzinie pojedziesz do stolicy Niemiec
PKP Intercity rozpoczęły akcje "wakacje". O tych połączeniach trzeba wiedzieć
Biuro prasowe PKP Intercity poinformowało, że w okresie wakacyjnym każdego dnia na tory będzie wyjeżdżać średnio 423 pociągów, co w połączeniu ze zwiększeniem ruchu na popularnych trasach ma umożliwić komfortową i szybką podróż między najważniejszymi letnimi destynacjami. Czy tak się stanie? Ocenią pasażerowie. Podczas tegorocznych wakacji w siatce połączeń przewoźnika znajdzie się 413 miejscowości.
Spółka zapewni bardziej komfortowy przejazd podróżnym udającym się między innymi na letnie festiwale. Pomyśleliśmy także o dodatkowych połączeniach do i z Poznania w weekend bezpośrednio przed zakończeniem roku szkolonego. W tym czasie odbywa się jeden z największych festiwali dla miłośników fantastyki – Pyrkon
– wylicza biuro prasowe.
Lepsze połączenie nad morze – jadąc na wczasy, zostaw samochód w garażu
Przez cały okres wakacji jeździć będzie aż 58 par pociągów do i z Trójmiasta. Pasażerowie z Warszawy będą mieć do dyspozycji aż 33 pary połączeń z Trójmiastem dziennie, czyli o 7 więcej niż przed wakacjami i 3 więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać też z 28 par połączeń do Krakowa. Jest to o 3 więcej niż w ubiegłym roku i 17 par pociągów do Katowic.Z kolei mieszkańcy Wielkopolski, by dotrzeć do nadmorskich miejscowości takich jak Ustka, Kołobrzeg, Szczecin czy Trójmiasto, będą mogli skorzystać łącznie z 28 połączeń na dobę. Przykładowo Poznań z Trójmiastem obsłużą dodatkowe pociągi: IC 15146 oraz IC Bałtyk - BIS.
Oba składy będą kursowały w każdą niedzielę od 25 czerwca do 27 sierpnia. Pierwszy z pociągów zagwarantuje komfortowe połączenie nad morze, drugi - obsłuży podróżnych wracających z wypoczynku do Poznania. Trasę do Trójmiasta będą też zasilać dodatkowe połączenia weekendowe, np. IC Bachus – BIS, który wyjedzie na tory 18 czerwca. Dodatkowe możliwości dojazdu nad morze i z powrotem zapewni też pociąg IC Zatoka. Kursować będzie w poniedziałki w kierunku Trójmiasta, a w niedziele z powrotem, do stolicy Wielkopolski
– dodaje pracownik biura prasowego.
Pociągiem do stolicy Tatr. Musisz wiedzieć, gdzie zatrzyma się ten pociąg
Mieszkańcy Krakowa łatwiej dojadą w góry. Dotychczasowe pociągi do Krynicy-Zdrój: IC Malinowski, TLK Małopolska oraz TLK Karpaty rozpoczęły kursowanie wcześniej, niż pierwotnie planowano, czyli już od 15 czerwca. Z kolei nad morze osoby jadące z Krakowa będą mogły wybrać się sezonowym pociągiem TLK Jamno. Skład kursować będzie w relacji Kraków-Ustka w piątki, a wracać do stolicy Małopolski w niedziele. Po drodze zatrzyma się m.in. w Poznaniu i we Wrocławiu.Od 22 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego. Podróżujący z Warszawy będą mogli skorzystać z pociągu EIC Tatry oraz IC Karłowicz, jak również z kursujących w relacji Gdynia-Zakopane-Gdynia, składów TLK Karpaty i TLK Małopolska. Pierwszy z pociągów pojedzie trasą przez Częstochowę, a drugi przez Włoszczowę Północ.
Podróżujący z Trójmiasta mogą wybrać jeszcze podróż składem IC Witkacy, który pojedzie przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź. Między Bydgoszczą a zimową stolicą Polski pasażerów będzie wozić także pociąg IC Halny. Bezpośrednie połączenie z Zakopanem zyskają również mieszkańcy Pomorza Zachodniego. IC Podhalanin połączy Szczecin ze stolicą Tatr, zabierając po drodze pasażerów między innymi z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego.
Musimy jednak wiedzieć, że podróżując do Zakopanego, wciąż nie będziemy mogli skorzystać ze stacji głównej, ale ze stacji tymczasowej Spyrkówka. Wszystko ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej Kraków-Zakopane, które objęły remont torowiska na wskazanej stacji.
Te pociągi wróciły na tory. Oddano również skończone inwestycje
PKP PLK poinformowało również o powrocie kilku pociągów. Mowa m.in. o połączeniu na trasie Łódź-Drzewica. Składy pojadą po nowym moście nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim. Do tego pojawią się połączenia dalekobieżne m.in. Poznań-Kraków, Gdynia-Łódź-Kraków oraz regionalne Łódź-Drzewica.
Natomiast z niedawno oddanych inwestycji mogą się cieszyć mieszkańcy Rzeszowa. Od 11 czerwcu mogą oni korzystać z nowych przystanków: Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika, Rzeszów Staromieście i Rzeszów Pobitno. W ramach budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej zaczęły funkcjonować przystanki: Boguchwała Dolna, Głogów Małopolski Niwa, Kolbuszowa Górna.
Pociągiem do Berlina. Zobacz, o której godzinie pojedziesz do stolicy Niemiec
Od 11 czerwca PKP Intercity uruchomiło szóstą parę pociągów Berlin-Warszawa Express. Nowe połączenie z Warszawy zaplanowane są na godziny przedpołudniowe. Pociąg do Berlina rusza ze stolicy po 10, a dociera na miejsce przed godziną 18. Dodajmy, że w rozkładzie są połączenia ranne o godz. 4, 6 i 8 rano oraz popołudniowe po godzinie 12 i 16.Z kolei z Niemiec możemy wrócić pociągami, które wyruszają około godz. 6, 10, 12, 14, 16 i 18.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.